دانلود مقاله درباره ورزش کشتی از سری مقالات ورزشی با 34 صفحه و فرمت اجرایی PDF

ورزش کشتی «Wrestling» را می توان به جرأت گفت که این ورزشی از دیرباز یعنی زمان انسان های نخستین وجود داشته که از آن در سرگرمی ها و یا جنگ ها استفاده می کردند و هر کسی که نیرومندتر و همینطور فنون کشتی را بهتر اجرا می کرد، مقامی بزرگ در بین قبیله خود بدست می آورد که معمولاً به عنوان رئیس قبیله انتخاب می شد.

همینطور در دوران باستان، در زمان جنگ، پهلوانان هر لشکر در ابتدا به کشتی گرفتن می پرداختند تا روحیه دشمن را تضعیف کنند و راحت تر مقابل آن ها پیروز شوند.

ورزش کشتی محبوبیت زیادی در بین انسان ها از زمان های قدیم داشته و هر روز این ورزش نزد مردم جهان محبوب تر می شود، گفته می شود که حضرت آدم فنون کشتی را بلد بوده و همینطور حضرت یعقوب با این ورزش آشنایی داشته و برای دفع دشمنان خود، آن را به فرزندانش آموزش می داد. همینطور روایاتی هست که امام حسن مجتبی (ع) با امام حسین علیه السلام کشتی می گرفتند که جد آنها یعنی حضرت محمد (ص) به اضافه جبرئیل از مشوقین آن دو برای انجام این ورزش بوده اند. همینطور در قصه های هومر کشتی گرفتن میان اولیس و آژاکس یکی از محبوب ترین داستان های آن به شمار می رود و در شاهنامه فردوسی نیز کشتی پدر و پسر یعنی رستم و سهراب از معروف ترین قصه های این کتاب نزد ایرانیان استاريخ : پنجشنبه 18 آبان 1396 | 2:59 | نویسنده : عمیردانیالی |
.: Weblog Themes By violetSkin :.